czw, 18 grudnia 2014

Fałsz historii

Okiem rewolucjonisty. Blog Jerzego Borowczaka

Senat USA ustanowił, już 9 lat temu, dzień 13 grudnia „Dniem Pamięci”, dla uczczenia poświęcenia narodu polskiego w walce z komunizmem, aby oddać cześć tym członkom narodu polskiego, którzy ryzykowali życiem w walce o wolność w Polsce. To są oryginalne sformułowania z rezolucji Senatu USA przyjętej z okazji 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, którą uroczyście odczytał ambasador USA w Polsce podczas ogólnopolskiej konferencji w Warszawie pt. „Stan wojenny – spojrzenie po 25 latach”.

Tymczasem w Polsce sfrustrowana największa opozycyjna partia polityczna PiS organizuje w tym „Dniu Pamięci”, happeningi polityczne pod hasłami „Musimy zrzucić z pleców worek kamieni, jakim jest obecna władza” albo „Sfałszowane wybory samorządowe”. Tych obrazoburczych cytatów z przemówienia liderów PiS można by mnożyć w nieskończoność.

Te ich słowa, nie tylko podważają istotę wolności i demokracji, bo podważają legalność wyborów demokratycznych, ale nade wszystko obrażają tysiące ludzi, którzy w stanie wojennym zostali aresztowani, którzy stawiali czynny opór, organizując strajki z ryzykiem utraty życia, bo wówczas, w pierwszych dniach stanu wojennego nikt nie wiedział, czy będą stawiać pod ścianę i rozstrzeliwać, czy w najlepszym wypadku, będą wywozić do krainy „białych niedźwiedzi”. Obrażają pamięć tych, którzy złożyli największą ofiarę, ofiarę życia w stanie wojennym w walce o wolną Polskę.

Organizowanie przez PiS tych haniebnych happeningów w tym dniu jest obrzydliwym fałszowaniem historii, ponieważ zrównuje się w świadomości społecznej, szczególnie młodego pokolenia, nie tylko samymi demonstracjami w tym dniu, ale również słowami, czas grozy stanu wojennego z czasem Polski wolnej i demokratycznej.

Wolność w kraju wolnym i demokratycznym i prawo do manifestowania jest prawem nienaruszalnym i można z niego korzystać i organizować nawet tak obrzydliwe happeningu polityczne, jak ten zorganizowany przez PiS 13 grudnia. Ale każdy ma prawo również do oceny tej ohydnej zabawy politycznej.

Jeżeli chcecie rządzić panowie z PiS, to przedstawcie społeczeństwu racjonalną i przekonywującą ofertę programową, a nie zakłamujcie historii, nie używajcie dat historycznych do swoich gierek politycznych, bo to wam przynosi hańbę.

Komentarze   

0 # Dariusz 2014-12-18 16:52
Ze smutkiem obserwuję, że i Pan po dorwaniu się do koryta - oderwał się od rzeczywistości.
Dlaczego tak się dzieje, niech Pan powie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież