sb, 26 kwietnia 2014

Puchar Świata we Francji już za nami

Blog Piotra Myszki

Zwycięstwo w regatach zapewniłem sobie wczoraj, a dzisiejszy wyścig Medal Race był tylko formalnością. Drugie miejsce wywalczył nasz drugi zawodnik z kadry Paweł Tarnowski.

Dziś razem z Pawłem musieliśmy tylko stawić się na starcie do ostatniego wyścigu, wystartować i ukończyć na dowolnym miejscu. Oczywiście nie odpuszczaliśmy i walka była do samego końca. Taktyka na dziś była taka by nie przeszkadzać Pontowi, który bronił 3 miejsca. Niestety mimo, że robiliśmy co się dało i Pont dał z siebie wszystko to i tak nie udało mu się obronić 3 pozycji i zakończył regaty na 4 miejscu – szkoda.

Mimo, to jako Team jesteśmy zadowoleni z dwóch pierwszych miejsc w RSX mężczyzn, oraz z 3 miejsca Mai Dziarnowskiej  w klasie RSX koniet.

Gratulacje dla całej ekipy za walkę.

Dla mnie osobiście to były bardzo ważne, treningowe regaty bo miałem okazję przetestować mój nowy sprzęt w warunkach regatowych, sprawdzić formę i zobaczyć na jakim etapie przygotowań są pozostali zawodnicy z czołówki światowej. Z 16 wyścigów wygrałem 8, a najgorszy mój start to 11 miejsce więc nie najgorzej. To dzięki równej i dobrej żegludze zapewniłem sobie to zwycięstwo.

Oczywiście nie zasypuję gruszek w popiele i wiem, że jeszcze dużo jest pracy przede mną i że szczyt formy musi przyjść we wrześniu na Mistrzostwach Świata w Santander. Zawodnicy z innych krajów na pewno wyciągnęli wnioski z tego co się na tych zawodach wydarzyło i zrobią wszystko by nie powtórzyła się sytuacja z tych regat. No ale to już jest ich problem co zrobią, bo dla mnie jest najważniejsze, że przygotowania idą w dobrą stronę i że to co robiłem do tej pory sprawdza się i warto to kontynuować.

O 17:00 mamy oficjalną ceremonię zakończenia i wręczenie medali.

Jutro rano wracamy do kraju na 6 dni, by chwilę odpocząć. 3 maja wracamy na Lazurowe Wybrzeże na kolejne zgrupowanie treningowe.

W połowie maja otwarcie sezonu żeglarskiego robimy w Pucku na zawodach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego – mam nadzieje, że będzie już ciepła woda w zatoce. Zapraszamy - szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia w kraju…

 

Piotr  Myszka

Trenuję i ścigam się w najróżniejszych miejscach na świecie. Chciałbym się tym z wami podzielić.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież