czw, 23 października 2014

Sezon Żeglarski dobiega końca

Blog Piotra Myszki
Sezon Żeglarski dobiega końca Fot. Piotr Myszka

Patrząc przez okno można odnieść wrażenie, że jesień wkracza w fazę zbliżającą nas do zimy. Temperatura nie przekracza 10 'C, a w nocy zapowiadane są przymrozki - a za obwodnicą już pewnie zima w pełni. To jest znak, że sezon żeglarski powoli dobiega końca. Najbliższe 2-3 dni przyniosą nam ochłodzenie, ale w przyszłym tygodniu wróci do nas pogoda z temperaturą do 15 'C. Zamierzamy jako zawodnicy kadry narodowej w windsurfingu wykorzystać te warunki i trochę jeszcze pożeglować po Zatoce Gdańskiej.

Od niedzieli do wczoraj pływaliśmy codziennie, a teraz z powodu ochłodzenia mamy 3-4 dni przerwy. To nie znaczy, że mamy wolne. W czasie kiedy nie pływamy mamy siłownie, rower i bieganie w naszych trójmiejskich lasach.

Sezon windsurfingowy w Polsce zakończymy 30 października, ale to nie oznacza, że kończymy sezon w ogóle. 5 listopada lecimy do Francji na Lazurowe Wybrzeże na zgrupowanie treningowe. Następnie wracamy do kraju na kilka dni, a 27 w Abu Dhabi mamy Finał Pucharu Świata w Żeglarstwie. Do Abu Dhabi przyjedzie po 20 najlepszych żeglarzy z 10 klas olimpijskich. To pierwsze w historii takie wydarzenie w żeglarstwie olimpijskim, które odbędzie się w kraju arabskim. Zapowiada się ciekawie, będę miał możliwość zobaczyć te wspaniałe budowle ostatnich lat, a przy okazji popływać w ciepłym kraju.

 

Piotr  Myszka

Trenuję i ścigam się w najróżniejszych miejscach na świecie. Chciałbym się tym z wami podzielić.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież