pon, 21 kwietnia 2014

Na początek coś o mojej działalności

Przemek Dzieciom - Serca Gwiazd. Blog Przemka Szalińskiego

Myślałem, o czym napisać w pierwszym swoim wpisie. O Ukrainie? O wyborach do PE? W politykę się nie mieszam. Postanowiłem napisać o swojej działalności. Od ponad 7 lat staram się pomagać niepełnosprawnym dzieciom, pomimo swoich problemów zdrowotnych. Nie będę wypisywał ile to udało mi się zakupić wózków, sprzętu rehabilitacyjnego, itd. Zdarzyło się do tej pory, że zorganizowałem kilkadziesiąt koncertów, spotkań i licytacji z udziałem najpopularniejszych artystów w tym kraju.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku kiedy to mój przyjaciel Marek potrzebował nowego wózka. Jako 13-latek postanowiłem mu pomóc. Ze względu na mój ówczesny wiek musiałem poprosić jakąś "organizację pożytku publicznego" o udzielenie pomocy w podpisywaniu umów czy użyczeniu konta. Jako nikomu nieznany gimnazjalista z Przymorza zaprosiłem do Gdańska Hannę Rek, Ś.P. Bogusława Meca, Andrzeja Grabowskiego, Edwarda Hulewicza, Artura Barcisia, Cezarego Żaka i zespół Homo-Homini. Długa historia, ale owa organizacja, której nazwy nie wymienię, bo nie chcę prowadzić żadnych wojenek, oszukała a wręcz okradła Marka. Chłopak dostał nowy wózek, ale dzięki funduszom jednej z prywatnych firm. Ta organizacja dalej mi szkodziła, ale ja się nie zrażałem. Po drodze spotkałem jeszcze kilka innych pseudo fundacji i stowarzyszeń z Trójmiasta.

Kiedy przekroczyłem próg tzw. dorosłości założyłem komitet i wystąpiłem o cykl charytatywnych imprez Serca Gwiazd. Odbywa się on średnio raz w miesiącu. Do tej pory zaprosiłem do wspaniałej Zatoki Sztuki m. in. Krystynę Jandę, Zbigniewa Wodeckiego, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Rybińskiego, Karola Strasburgera, Zbigniewa Zamachowskiego, Artura Gadowskiego, Krzysztofa Tyńca czy braci Cugowskich. Warto podkreślić, iż wszyscy artyści występują za darmo, w co często zwykłemu zjadaczowi chleba trudno uwierzyć.

Do wstępu upoważnia cegiełka, którą można nabyć za jedyne 10 złotych. Przy organizowaniu kolejnych imprez staram się wszystko załatwiać bezpłatnie, bo moim zdaniem na tym polega jakakolwiek działalność charytatywna. Zapraszam artystów również do jednego ze szpitali dziecięcych. Gośćmi małych pacjentów byli już Ania Wyszkoni, Marcin Dorociński, Cezary Żak.

Wiele osób pyta mnie dlaczego pomimo tylu przeciwności, moich niepełnosprawności tyle lat i co raz bardziej chce mi się działać w tym niepozornie krystalicznym środowisku. Z moich obserwacji 95% "organizacji pożytku publicznego" nie powinno istnieć, ponieważ one pomagają prężnie, ale sobie, swoim członkom. Czuję żal, złość oraz wściekłość gdy widzę perfidne wykorzystywanie chorych dzieci do swoich perfidnych zamierzeń. Nie stoi za mną żadna partia, wielki sponsor, czy inne dziwne środowisko. Konsekwentnie od lat wszystko organizuję sam, ale bez rodziny, gwiazd, ludzi o wielkim sercu nic nie mógłbym zrobić. 

Od kwietnia pomagam 7-letiemu Pawłowi z rdzeniowym zanikiem mięśni. Razem z mamą mieszkają w Gdańsku. Mają bardzo niski dochód. Zapraszam 10 maja na godzinę 17 do Zatoki Sztuki w Sopocie na pierwszą edycję cyklu Serca Gwiazd na rzecz Pawła.

Gościem będzie jedna z najpopularniejszych aktorek, Magdalena Zawadzka. Rezerwować cegiełki można pod numerem telefonu 512-811-973.

Bardzo mi miło, że Radio Gdańsk już od dłuższego czasu jest patronem medialnym, a spotkania najczęściej prowadzą dziennikarki tej rozgłośni. Gdyby ktoś chciał być na bieżąco z moją działalnością to podaję link. 

www.facebook.pl/PrzemekSzalinskiDzieciom

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież