Piotr  Myszka

Piotr Myszka

Trenuję i ścigam się w najróżniejszych miejscach na świecie. Chciałbym się tym z wami podzielić.

Od poniedziałku do soboty w Mondello na Sycylii 260 zawodników w klasie RSX będzie walczyć o tytuł najlepszego sportowca Europy. W tym roku na zawody przyjechali prawie wszyscy zawodnicy ścigający się na Świecie, gdyż jest kategoria Open i każdy może zdobyć medal Mistrza Europy.
czw, 27 listopada 2014

Abu Dhabi

W kraju szejków naftowych po raz pierwszy zorganizowano zakończenie Pucharu Świata ISAF we wszystkich żeglarskich klasach olimpijskich. Na zawody zaproszenie otrzymało po 20 najlepszych zawodników z każdej klasy, czyli przyjechało ok. 180 zawodników z 40 krajów. W konkurencji windsurfing zaproszono trzech Polaków i trzy Polki.Zawody potrwają od czwartku do niedzieli. W sumie zaplanowanych jest 10 wyścigów. Start do pierwszego wyścigu zaplanowany jest w czwartek na godzinę 14:00.
czw, 23 października 2014

Sezon Żeglarski dobiega końca

Patrząc przez okno można odnieść wrażenie, że jesień wkracza w fazę zbliżającą nas do zimy. Temperatura nie przekracza 10 'C, a w nocy zapowiadane są przymrozki - a za obwodnicą już pewnie zima w pełni. To jest znak, że sezon żeglarski powoli dobiega końca. Najbliższe 2-3 dni przyniosą nam ochłodzenie, ale w przyszłym tygodniu wróci do nas pogoda z temperaturą do 15 'C. Zamierzamy jako zawodnicy kadry narodowej w windsurfingu wykorzystać te warunki i trochę jeszcze pożeglować po Zatoce Gdańskiej.

Mistrzostwa Świata 2014 w Żeglarstwie Olimpijskim czas zacząć. Do Santander przyjechało ponad 1250 żeglarzy z 83 krajów na Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Olimpijskim. Od dziś do 21 września zostaną rozegrane wyścigi w 10 klasach olimpijskich, z czego 200 zawodników to będą sami windsurferzy w klasie RSX Mistrzostwa Świata ISAF w Santander to impreza, która odbywa się raz na 3 lata. Jest to impreza sportowa, dzięki której zdobywa się nominację kraju na Igrzyska Olimpijskie.
pon, 11 sierpnia 2014

Test Event for the Rio 2016!

W dniach 1-9 sierpnia w Rio de Janeiro odbyły się zawody Pre-Olimpic w miejscu, gdzie już za 2 lata odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Do Rio Energa Sailing Team Poland leciała w celu sprawdzenia warunków pogodowych i wiatrowych panujących na akwenie. Tym razem cel wynikowy był dla mnie drugorzędny. W Rio żeglowałem po raz pierwszy i nie ukrywam, że nie było łatwo wyczuć wiatr, oraz prądy na akwenie. Na stracie w konkurencji Windsurfing stanęło 27 mężczyzn i 22 kobiety. Polski Windsurfing Energa Sailing Team Poland reprezentowała Maja Dziarnowska, Przemysław Miarczyński i ja. Prócz Polaków startowali wszyscy najlepsi zawodnicy z czołówki światowej więc nie było łatwo.

Odzyskałem tytuł MISTRZA EUROPY!!! Po bardzo emocjonującym Medal Race udało mi się obronić pierwsze miejsce i zostałem po raz drugi Mistrzem Europy w Olimpijskiej Klasie RSX. Gratulacje dla Przemka Miarczyńskiego, który wywalczył brązowy medal i dla Pawła Tarnowskiego, który zakończył regaty na bardzo dobrym 6 miejscu. W kobietach brązowy medal wywalczyła Zofia Klepacka- Gratulacje.

Finały za nami. Dziś z powodu zbyt silnego wiatru nie odbyły się wyścigi. Na jutro zaplanowany jest Medal Race dla 10 najlepszych facetów.
W jutrzejszym wyścigu będę startował w koszulce lidera z 9 pkt przewagi nad drugim.

Od dziś na wodach przybrzeżnych miasta Cesme w Turcji zaczęły się Mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w klasie RSX, czyli w sumie 230 zawodników z 30 krajów. Początek regat udany. W trzech wyścigach meldowałem się pierwszy na mecie dzięki temu objąłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu jest Przemek Miarczyński, a Paweł Tarnowski jest 5.

Mistrzostwa Europy zbliżają się dużymi krokami.  30 czerwca odbędzie się pierwszy wyścig Mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w Tureckim mieście Cesme. Jako Energa Sailing Team Poland przygotowaliśmy dla was konkurs.

Zwycięstwo w regatach zapewniłem sobie wczoraj, a dzisiejszy wyścig Medal Race był tylko formalnością. Drugie miejsce wywalczył nasz drugi zawodnik z kadry Paweł Tarnowski.


Strona 1 of 2