Tomasz Strug

Tomasz Strug

pon, 27 lipca 2015

Przykazanie miłości

Moja żona była dziś zrobić badania w punkcie pobrań szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku. Wyszła z tego miejsca zszokowana rasizmem naszych współobywateli.

czw, 16 kwietnia 2015

Mamy kasę – zmalujmy coś!

Kiedy się stanę plamą na ścianie, nie myśl o mnie źle – śpiewała Beata Kozidrak z zespołu Bajm. Co mamy myśleć o plamie w nowym logo Pomorza?

Żyjemy w świecie kultury obrazkowej. I władze naszego województwa bardzo chcą wpisać się ten ogólnoświatowy trend. Tylko czy to musi wyglądać jak działania osób z przypadłością ADHD i generować niepotrzebne koszty?

śr, 27 sierpnia 2014

Mistrzowie propagandy

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą – mawiał Joseph Goebbels, minister hitlerowskiej propagandy. Propaganda i wciskanie kitu ma się w naszym województwie bardzo dobrze.

Właśnie oficjalnie rusza samorządowa kampania wyborcza. Radnych do samorządu województwa oraz naszych powiatów wybierać będziemy 16 listopada. Wtedy też w Trójmieście głosować będziemy na kandydatów na prezydentów. Wynik wydaje się być już przesądzony. Faworytami są obecnie rządzący. Również dzięki nachalnej propagandzie, której włodarze nie wahają się od lat używać.

Ośmiorniczki, gotowane policzki wołowe w sosie porto, czy łosoś wędzony dymem z drzew owocowych - na koszt podatnika? Do tego politycy już nas przyzwyczaili. Jak tylko pojawia się publiczna kasa, to natychmiast ktoś chce się podtuczyć i zabawić. Oczywiście w szlachetnym celu poprawy nastroju!

wt, 03 czerwca 2014

Habemus Obama!

Wybiło nam 25 lat wolności, ale jeszcze wiele lat minie nim wyjdziemy ze światowego zaścianka medialnego. Najlepszym probierzem naszych medialnych kompleksów narodowych jest niezmiennie przyjazd kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Nagle wszyscy nasi żurnaliści chcą się popisać swoją wiedzą rodem z Wikipedii czy Google Translate.

Wiemy, że mamy kampanię wyborczą. Dlatego też buntuję się przeciwko wmawianiu, że wiec wyborczy organizowany na państwowej uczelni powinien być nazywany wykładem naukowym. To obraża Państwa i moją inteligencję!

Właśnie świętujemy nasze 10 lat w Unii Europejskiej. Tymczasem powstałe w Gdyni Muzeum Emigracji aktywnie propaguje pomysł: „Chcesz coś osiągnąć, uciekaj z tego kraju”.

Od lat toczy się dyskusja, o ile godzin skrócić czas pracy w Wigilię. Szczególnie dotyczy to pracowników handlu. O grudniu nadal sobie dyskutują a w tegorocznym kwietniu większość handlowców się „pozamykała” i to nie na godziny a na całe dnie.

Czy prawo jazdy jest w Polsce potrzebne? Nie jest, zwłaszcza jeśli chce się zabić innych ludzi. Może z tego powodu warto ułatwić jego zdobywanie, aby z edukacją dojść do tych, których na nią nie stać. W przeciwnym wypadku proponuję wprowadzenie obowiązkowych testów dla kandydatów na europosłów, posłów i członków Rady Ministrów. Skoro mają taki kaprys?

Pewnie znacie to z własnego życia. Wywalają Was z roboty i jeszcze mówią, że powinniście się cieszyć, bo zaczynacie nowy etap życia a świat stoi przecież otworem. Inni zostawali a Wy sprawdzaliście czy nie ma Was po drugiej stronie klamki.


Strona 1 of 2